Plenerowe granie

piątek, maja 29, 2015

Nie wszyscy z Was wiedzą, że mąż mój kiedyś zaraził mnie entuzjazmem do gier planszowych.

Sympatia ta trwa do dziś, z racji tego posiadamy w domu kilka gier, które wyciągamy od czasu do czasu z półki, spędzając tak wspólne wolne chwile..
W jednym z ostatnich dni postanowiliśmy przenieść granie w plenerowy wymiar, zabraliśmy więc rowery, kocyk, a do plecaka wrzuciliśmy grę i z tym zestawem ruszyliśmy  na wycieczkę..

Idealne miejsce znaleźliśmy za miastem - polanka przy małym stawie, śpiewające ptaki i rechoczące żaby, żadnych dźwięków miasta.. Otoczeni naturą rozłożyliśmy koc i rozpoczęliśmy rozgrywkę w Carcassonne.


Gracze rozwijają teren wokół Carcassonne, układając płytki terenu. Co turę plansza rośnie i rośnie, w miarę jak dodają nowe trakty, pola, miasta oraz klasztory. Mogą również wystawić swoich podwładnych w charakterze zbójców, chłopów, rycerzy oraz mnichów celem objęcia kontroli i zdobycia punktów za odpowiednie elementy terenu. Każdy z uczestników dysponuje niewielką liczbą podwładnych, więc musi rozsądnie zaplanować każde posunięcie i wystawić pionki podwładnych tylko tam, gdzie przyniosą mu najwięcej punków. Carcassonne to lekka, strategiczna, prosta, zmyślna gra polegająca na wykładaniu płytek, przynosząca nowe wyzwania z każdą kolejną turą.Na pierwszy rzut oka wszystko może wydawać się skomplikowane i dziwne, ale w rzeczywistości gra naprawdę należy do tych "lekkich, łatwych i przyjemnych". Najciekawsze w niej jest to, że każda rozgrywka wygląda inaczej, bo za każdym razem płytki układane są w inny sposób. Kombinacji w grze jest naprawdę wiele, więc ciężko się nią znudzić.  Dla urozmaicenia do wersji podstawowej ukazało się wiele dodatków, które wprowadzają jeszcze więcej emocji grze.
Myślę, że jest to typ, który do rozgrywki wciągnie zarówno tych starszych, jak i młodszych.Jest tu jakiś miłośnik gier planszowych? Ciekawi bylibyście postów o innych tytułach z tej kategorii? A może macie jakieś swoje perełki, które możecie mi polecić?  Zapraszam do dyskusji :)

Zobacz też:

4 komentarze

 1. znam to! :D zwykle gramy na wakacjach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My nie gramy :P Nawet jakbyśmy chcieli, to z małą terrorystką nie damy rady :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja wolę puzle albo warcaby :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam planszówki, to jedna z rzeczy do kupienia na naszej liście do domu :)

  OdpowiedzUsuń