Moje najlepsze wakacje

środa, września 14, 2016


Lato dobiega końca, a ja wracam myślami do przeszłości... dwa lata temu byliśmy świeżo upieczonym małżeństwem (to nic, że po 10 latach związku), szczęśliwi i zakochani w sobie jakby na nowo. Z radością wybieraliśmy miejsce na naszą podróż poślubną.


Przeglądając oferty biur podróży, zdecydowaliśmy się na wyjazd do Grecji, a mianowicie na Kretę. Bardzo zachęciły nas wszystkie cudowne zdjęcia oraz opowieści tych, którzy już tam byli... Pełni entuzjazmu spakowaliśmy torby i ruszyliśmy w naszą podróż poślubną. 
Nasze wakacje zorganizowane były przez biuro podróży Itaka, która spisała się na medal. Po przylocie na miejsce czekali na nas rezydenci, wskazując autokar rozwożący ludzi do hoteli. Nasz znajdował się w urokliwej Stalidzie, zaraz przy tętniącej życiem miejscowości Hersonissos. Umiejscowiony był na wzniesieniu, nad turkusowym morzem, a wielki taras z basenem rozprzestrzeniał się na piękne widoki aż po horyzont.
Wystarczyło pierwsze wyjście z hotelu, pierwsze spojrzenie na okolicę, jedno zaciągnięcie się tamtejszym powietrzem, by nasze serca zostały skradzione. Widoki zapierały dech w piersiach, powietrze i woda były cudowne, a to co widzieliśmy na zdjęciach nawet w połowie nie oddawało uroku rzeczywistości.

Spacerując uliczkami miasteczek podziwialiśmy nie tylko widoki, ale również kulturę i zachowanie miejscowych ludzi. Moglibyśmy się od nich nauczyć jak szanować czas i siebie. Grecy bowiem żyją powoli, nigdzie się nie spieszą. To cudowne uczucie przenieść się do świata, gdzie nikt nie goni, nie patrzy na zegarek i żyje zgodnie ze swoim wewnętrznym rytmem. Zachwyceni chłonęliśmy każdą chwilę tych wakacji, uwieczniając piękne miejsca na zdjęciach, a w głowie zapisując miliony wspomnień.

Tych widoków, powietrza, emocji i wspomnień nie da się jednak opisać słowami, zobaczcie więc kilka kadrów z tych wczasów i śmiało planujcie swoje. My z biurem podróży Itaka byliśmy na wakacjach dwukrotnie, teraz jesteśmy na etapie pakowania się na nasze pierwsze wakacje we troje. Itaka również oferuje dość fajne ceny last minute np. do Grecji ;) 


A Wy już tegoroczne wczasy macie za sobą, czy dopiero wybieracie się w podróż? Dajcie znać gdzie byliście i jak wspominacie swój wypoczynek? :)
Zobacz też:

4 komentarze