Dwustronna chusta w 5 krokach!

poniedziałek, listopada 07, 2016

Dawno nie siadałam przy swojej maszynie do szycia, ale ostatnimi czasy coraz częściej chodziło mi to po głowie. Nie wiedziałam jednak jak się do tego zabrać mając takiego malucha w domu. 

Początkowo próbowałam zrobić coś przy niej, ale to nierealne - mała zabierała mi rzeczy, wchodziła na mnie i wyrywała materiały, utrudniając wszystko. Byłam jednak nastawiona na to, że dla chcącego nic trudnego i znalazłam swój sposób. Postanowiłam uszyć dla Amelki dwustronną chustę z pomponami, zamówiłam więc materiały i uradowana zaplanowałam, że zrobią ją w weekend kiedy Tatko będzie w domu. Los mi jednak w tym nie sprzyjał i dopadł mnie wirus. Kiedy już minął, pomyślałam, że nic straconego, będzie kolejny weekend, ale dwa dni przed nim choroba dosięgła Amelkę i Tatkę, co znowu pokrzyżowało mi plany. 
Jak widzicie, wreszcie mi się udało - wczoraj po południu zrobiłam sobie szkic i przygotowałam materiały, by nocą, kiedy dziecko już spało usiąść przy mojej maszynie i wreszcie zrobić z niej użytek.

Do uszycia dwustronnej chusty z pomponami potrzebujemy:
- materiału, a najlepiej dwóch różnych;
- taśmy z pomponami;
- kawałka taśmy rzep;
- metra krawieckiego, linijki;
- kredy krawieckiej lub ołówka;
- nożyczek i szpilek;
- maszyny do szycia;
- i oczywiście chęci oraz czasu ;)1. Zaczynamy od odmierzenia sobie i odrysowania dwóch trójkątów, z których uszyjemy naszą chustę. Długości boków zależą od tego jaką chcemy osiągnąć wielkość. Moja ma wymiary 55*35*35, do każdej z tych długości dorysowujemy po ok. 1 cm zapasu. Wycinamy wzór i otrzymujemy dwa takie same trójkątne kawałki materiałów.2. Następnie przystępujemy do pospinania kawałków materiału razem z pomponami. Ważne, by tkaniny przyłożyć do siebie stroną frontalną, a pompony umieścić między nimi (w środku).3. Kiedy wszystko mamy już przygotowane, możemy przystąpić do szycia. Uważamy przy tym, by nić łapała nam wszystkie trzy warstwy - oba materiały oraz taśmę z pomponami.


4. Szyjemy dookoła, zostawiając sobie  mały otwór, przez który przewleczemy chustę na właściwą stronę. Następnie dziurkę zaszywamy (ja zrobiłam to ręcznie).5.  Nasze dzieło jest już prawie gotowe. Pozostaje nam już tylko przyszycie taśmy rzep. Układamy jej części na obu stronach tkaniny i obszywamy brzegi.Nasza dwustronna chusta z pomponami jest już gotowa! Koniecznie napiszcie jak Wam się podoba? :)


Zobacz też:

5 komentarze

 1. Super! Jestem pod wrażeniem! I też chcę taką :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo :* Ty chcesz? Czy Lidka? :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ cudna wyszła :) Jak się moje baby rozpędzą to do świąt od maszyny nie odejdziesz :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Nam też się podoba. A jak dziewczyny zajmą się tą najmniejszą, to mogę siedzieć przy maszynie :P

  OdpowiedzUsuń