Przygody Mruczusia

piątek, listopada 04, 2016Tym postem rozpoczynam na blogu nowy cykl. Co jakiś czas będę pokazywała Wam tytuły książek, które goszczą w biblioteczce Amelki.
Oczywiście na dzień dzisiejszy to ja czytam jej wszystkie ich treści, pokazuję obrazki i opowiadam co na nich jest. Ona nie wykazuje tym wielkiego zainteresowania, najchętniej dorwałaby je w swoje małe rączki, podarła, pogniotła i zapewne wtedy miałaby przy tym chwilę radości. Mam jednak szczerą nadzieję, że kiedyś polubi czytanie i będzie sprawiało jej wiele przyjemności.


Jako pierwsze przedstawię Wam przygody Mruczusia, małego kotka który musi stawiać czoła swoim dziecięcym problemom. W swojej kolekcji mamy trzy, z czterech dostępnych w tej serii tytułów. Wszystkie są krótkimi opowiadaniami, otoczonymi naprawdę ładnymi ilustracjami. 

Mruczuś nabroił - kotek beztrosko bawiąc się w domu nie posłuchał mamy o byciu ostrożnym, co miało swoje konsekwencje. Mruczuś nabroił i musi się z tego jakoś wytłumaczyć. Książeczka uczy tego, że najlepszym wyjściem jest powiedzenie prawdy.

Mruczuś marudzi - kotek jest w złym humorze, przez co nic nie układa się po jego myśli. Grymasi i marudzi a jego mama próbuje uspokoić go na wiele sposobów. Istnieje jednak rozwiązanie jego problemu. Jaki? Poznamy go czytając opowiadanie do końca.

Mruczuś nie chce spać - każdy z nas ma swoje lęki, ma je również nasz bohater. Zmęczony po całym dniu kotek nie może zasnąć, boi się swojego ciemnego pokoju. Czy odkryje sposób na pozbycie się swojego strachu?W każdej z tych historyjek podoba mi się nauka, jaką dziecko może wynieść, pokazują one bowiem proste rozwiązania ich problemów i uczą właściwego zachowania. W serii przygód tego uroczego kotka znajduje się jeszcze tytuł Mruczuś idzie do przedszkola, my z racji tego że Amelce do przedszkola daleko, nie posiadamy go w swojej kolekcji. Pozostałe kupilismy któregoś razu w Biedronce, ale dostępne są również np. tu albo tu.Zobacz też:

7 komentarze

 1. Prezentują się przyjemnie. A Biedronki mi strasznie tutaj brakuje, zawsze coś fajnego można w niej dorwać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja teraz bardziej ochoczo zakupy robię w Lidlu, ale faktem jest, że w Biedronce czasami można znaleźć niezłe rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny pastelowy Mruczuś, chociaż zapewne sama po niego nie sięgnę. ;)
  pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Domyślam się, że to nie książki dla Ciebie. Pozdrawiamy również :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Będziemy śledzić, bo też lubimy czytać, choć Hania ma niecałe 5 m-cy to słucha i ogląda z zaciekawieniem. Warto kształtować dobre nawyki od pierwszych chwil.

  OdpowiedzUsuń