Pucio mówi pierwsze słowa

piątek, stycznia 13, 2017


Wasze dzieci są na etapie, w którym stawiają swoje pierwsze kroki w mówieniu? A może już dawno zaczęły, a Wy chcielibyście wspomóc ich rozwój? Mam dziś dla Was wspaniałą propozycję, jak połączyć naukę z zabawą i w przyjemny sposób ułatwić dziecku posługiwanie się językiem mowy.


Zapoznajcie się z tytułowym Puciem i jego wesołą rodzinką, by wraz z nimi poznawać nowe słowa i ich połączenia. Książeczka jest bardzo łatwo i przejrzyście zbudowana - zawiera prezentacje pojedynczych sytuacji, obiektów i czynności, a to wszystko w zrozumiałej dla dziecka formie ilustracji. Swoją drogą rysunki w niej przedstawione są świetne i przyciągają wzrok nie tylko dziecka.
Osobiście pokochałam ją od pierwszego wejrzenia, czym próbowałam zarazić Amelkę. Teraz każdego dnia, kiedy widzę, że jest zainteresowana taką zabawą, wyjmuję książkę i wspólnie ją oglądamy. Córeczka próbuje zgadywać gdzie są wymienione rzeczy (najlepiej wychodzi jej odnajdywanie kotka) i co chwilę przewraca strony z ciekawości, co jest dalej - tutaj wielkim plusem jest to, że są one kartonowe, więc istnieje szansa na to, że przetrwają długi czas.
Reasumując uważam, że ta pozycja powinna znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Nawiązując do prostych, codziennych sytuacji wzbudza ciekawość, kształtuje i wspiera rozwój mowy. Jest rekomendowana przez rodziców, pedagogów i logopedów, ale przede wszystkim przez dzieci! Pucio mówi pierwsze słowa to nowość wydawnictwa Nasza Księgarnia, do kupienia tutaj. Swoją drogę na rynku jest również pierwsza część tej wesołej rodzinki, Pucio uczy się mówić, która niebawem na pewno dołączy do naszej małej kolekcji książek.


Co sądzicie o takiej formie nauki? Czy równie mocno jak my, lubicie książki? :)

Zobacz też:

2 komentarze

  1. Teraz troszkę żałuję, że jej nie mamy, bo jest genialna do ćwiczeń. Ale posiłkujemy się pozostałymi książkami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nic straconego, to nowość dostępna w sprzedaży dopiero od kilku dni ;)

    OdpowiedzUsuń