Memo inne niż wszyskie

poniedziałek, lutego 27, 2017


Tradycyjna pamięciowa gra memo jest bardzo popularna i znana chyba większości z nas. Polega na odwracaniu dwóch kart, zapamiętywaniu tego, co się na nich kryje i szukaniu par. Memo labirynty to jednak coś więcej niż tradycyjne zasady.

W pudełku znajdziemy 44 dwustronne kartonowe karty, z jednej strony kolorowe, z drugiej czarno-białe. Obrazki, jakie na nich znajdziemy, to przeróżne figury i kształty, które przyciągają wzrok. Grać można na dwa sposoby, tradycyjnie w memo oraz w budowanie labiryntów. Ta druga opcja na pewno bardziej spodoba się młodszym dzieciom. To jednak nie wszystko, co owe karty oferują.  Na podstawie obrazków możemy bowiem uczyć dziecko kolorów, czy kształtów, a układanie przeróżnych kombinacji z kart wyzwala kreatywność i pobudza do logicznego myślenia. 
Memo labirynty to ciekawa propozycja dla dzieci w różnym wieku, ze względu na wiele możliwości zabawy a przy okazji nauki na pewno nie jest pozycją, która szybko się nudzi. Solidne wykonanie i zachęcająca cena zdecydowanie działają tutaj dodatkowo na plus. W naszym przypadku gra w szukanie par to jeszcze wielka trudność, ale labirynty i jazda po nich autkiem, spodobały się Amelce :)MEMO LABIRYNTY - Herve Tullet 
Wydawnictwo Babaryba
Zobacz też:

2 komentarze

  1. Lubimy memo, mamy ich kilka, ale tego akurat nie. Wydaje się całkiem ciekawe :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiamy takie gry. Tak nie znamy ale wydają się być bardzo interesująca.

    OdpowiedzUsuń