Nad morzem czy W górach

czwartek, lutego 09, 2017


Wiem, że sezon letni jeszcze daleko przed nami, ale zbliżają się ferie zimowe, na które wiele osób również planuje wyjazdy z dziećmi. Dziś mam dla Was wspaniałe książeczki, dzięki którym w łatwy i przyjemny sposób możemy opowiadać dziecku o wyjazdach nad morze, czy w góry.

Lektura ta zawiera zbiór obrazków, na podstawie których możemy przybliżyć dziecku wszystko, co związane z wodą, latem, pływaniem, opalaniem itp. Dla uważnych na każdej stronie są postacie i historie z nimi związane, np. mama szukająca swojego synka Adasia, poszukiwacz skarbów czy fotograf. Książka ta daje nam zatem wiele możliwości świetnej zabawy.


Książeczka o górach jest równie interesująca, jak ta Nad morzem. Na podstawie obrazków w niej zawartych można w łatwy sposób opowiedzieć dziecku o urokach zimy, górskich atrakcjach i sportach, a także odpowiedzieć maluchowi na pytania takie jak: dlaczego lód jest śliski, dlaczego helikopter lata, czy też, dlaczego śnieg jest biały? Wspaniała zabawa gwarantowana!

Obie z nich mają kartonowe strony, na których znajdziemy mnóstwo sytuacyjnych obrazków, dzięki którym możemy tworzyć wiele różnych historyjek, opowiadać o ludziach, czynnościach, porach roku czy atrakcjach, jakie można spotkać w danym rejonie. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!
Książeczki wydawnictwa BABARYBA, autorstwa Germano Zullo & Albertine.


P.S. Amelka zdecydowanie okazała się fanką morza ;)

Zobacz też:

2 komentarze

  1. I co dziecko wybrało ?? Gdzie w tym roku zabiera Was na wakacje ?? :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziecko wybrało morze, więc my podporządkujemy się jej decyzji i poszukamy czegoś nad wielką wodą :P

    OdpowiedzUsuń