Czerwcowe nowości z Naszej Księgarni

wtorek, lipca 11, 2017


Uwielbiam książeczki dla dzieci, zapach druku i piękne ilustracje. Z radością poznaję nowe pozycje ukazujące się w księgarniach. Jakiś czas temu opisywałam klasykę w nowym wydaniu, do tych tytułów dołączyły dwa kolejne, równie piękne. Dodatkowo biblioteczkę poszerzył zbiór wszystkich dzieł Akademii Pana Kleksa, którego mam nadzieję, że Amelka polubi, tak jak jej rodzice.
Gabriela Mistral
Przekład Krystyna Rodowska
Ilustracje Bernadita Ojeda
Komentarz krytyczny Manuel Pena Munoz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Historia opisana pięknym językiem, urzekła mnie od pierwszego przeczytania. Biedny Kopciuszek narażony na drwiny i ciężką pracę dla swej macochy i jej dwóch córek, nawet nie marzy o tym, by pójść na bal w królestwie. Dzięki pomocy swej matki chrzestnej, zmienia się w czystą, przepięknie ubraną damę i karetą rusza na zamek, by przetańczyć z księciem cały wieczór. Czar pryska o północy, a dziewczyna w pośpiechu gubi swój pantofelek, który trafia w ręce królewicza. Oczarowany młodzieniec postanawia ją odszukać, mierząc but na stopę każdej dziewczyny z okolicy. Ku zdziwieniu wszystkich, zwłaszcza macochy i jej córek, pantofelek pasuje idealnie na Kopciuszka. Młoda para jeszcze tego samego dnia bierze ślub.
Gabriela Mistral
Przekład Krystyna Rodowska
Ilustracje Carles Bellesteros
Komentarz krytyczny Manuel Pena Munoz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Wierszowana bajka to fragment opowieści o królewnie i siedmiu krasnoludkach, którą zapewne każdy z nas doskonale zna. Opowieść zaczyna się od zauważenia przez dziewczynkę domu na zboczu góry, w którym ku jej zdziwieniu odkryła, że mieszka jakiś siedem malutkich istotek. W bajce tej cała akcja rozgrywa się w tej właśnie chatce, nie mamy tutaj opisu tego, co działo się przed (jest tylko wspomnienie o ucieczce od macochy), ani po spotkaniu krasnoludków. Opowieść kończy się bowiem na zapewnieniu Śnieżki o tym, iż może spać spokojnie, podczas gdy malutcy przyjaciele będą czuwać, by nic złego jej się nie stało.
Ilustracje Marianna Sztyma
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
"Powróćmy na ulicę Czekoladową, do magicznej szkoły, gdzie dzieci uczy się zaskakujących przedmiotów - kleksografii, przędzenia liter oraz leczenia chorych sprzętów. A wszystko to za sprawą niezwykłego nauczyciela - Ambrożego Kleksa, doktora filozofii, chemii i medycyny, ucznia i asystenta słynnego doktora Paj-Chi-Wo, profesora matematyki i astronomii na uniwersytecie w Salamance. "
Pana Kleksa i jego niezwykłe historie lubię, odkąd sięgam pamięcią. To pełne magii historie, które pobudzają wyobraźnię chyba niezależnie od wieku. Zabawne, fantastyczne i niesamowite przygody możemy teraz odnaleźć w jednym tomie. Akademię Pana Kleksa mam już na półce, ale nie powstrzymało mnie to przed chęcią posiadania tego zbiorczego wydania, by po raz kolejny przenieść się do świata fantazji, czytając je Amelce do snu, czego oczywiście nie żałuję, bo ten zbiór jest cudowny.
Księga dzieł Pana Kleksa obejmuje: Akademię Pana Kleksa, Podróże Pana Kleksa oraz Tryumf Pana Kleksa. Zobacz też:

0 komentarze