LEGO DUPLO w naszym domu

środa, sierpnia 02, 2017


Zawsze zastanawiałam się nad fenomenem LEGO. Niemalże każde dziecko w rodzinie je miało, a kolejne zestawy cieszyły równie mocno, jak ten pierwszy (albo nawet bardziej). Z racji tego, że na rynku dostępne są również wersje dla maluchów, postanowiłam sprawdzić, czy Amelka zainteresuje się nimi bardziej, niż tymi,  które ma już w domu.
Jako pierwszy zestaw dostała klocki LEGO DUPLO Przedszkole, który zawiera trzy figurki, przedszkolankę i dwoje dzieci. Z pozostałych elementów można natomiast zbudować budynek przedszkola z otwieranymi drzwiami oraz częścią toaletową z WC, papierem toaletowym, umywalką i mydłem do rąk. Do dyspozycji mamy również klocki z cyferkami od 1 do 3, kanapkami, rysunek dziecka,  regał z wysuwanymi szufladami, czy szyld przedszkola. Zabawę umilają także klocek miś, miękka mata, dwa krzesła, dzbanek, czy kubek. Cały zestaw posiada łącznie 39 elementów i jest skierowany do kategorii wiekowej 2-5 lat.

Amelia za każdym razem widząc coś nowego, jest podekscytowana możliwością otworzenia, rozpakowania i zobaczenia, co kryje się w środku. Po wysypaniu zawartości pudełka, z zaciekawieniem oglądała figurki i inne elementy z obrazkami. Mimo tego, że Amelce do 2 lat brakuje jeszcze kilku miesięcy, to klocki te bardzo jej się spodobały. Uwielbia możliwości odgrywania scenek, przy czym z wielkim zaangażowaniem naśladuje picie z kubka, czy sadzanie figurek na toaletę, by załatwiły swoje potrzeby ;) Po skończonej zabawie, pakuje elementy do pudełka, by za chwilę znów je wysypać i zacząć zabawę od nowa...Po pierwszych kilku dniach zabawy chyba cała nasza trójka zachwyciła się wykonaniem oraz możliwościami, jakie daje zabawa klockami LEGO. Z całą pewnością nie będzie to nasz ostatni zestaw, a dopiero początek przygód i kolekcjonowania kolejnych. Wasze maluchy też uwielbiają budowanie i odgrywanie scenek? Jakie zestawy macie i polecacie do zakupu? :)


Zobacz też:

5 komentarze

 1. U nas lego do tej pory jest na tapecie mimo iż na liczniku ponad 15 lat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Duplo córka nie miała nigdy, jakoś tak wyszło, że od razu były Lego dla dużych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas klocków dostatek, ale po Lego sięgnęliśmy dopiero teraz. A jakie macie zestawy dla starszych? Co polecacie? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pisałam o klockach w tym tygodniu u siebie 😉 mam córkę, ale ona uwielbia Ninjago! Choć ma kilka dziewczęcych zestawów i nie tylko LEGO ale też inne "wersję" 😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Lecę zatem do Ciebie przypomnieć sobie, co pisałaś ;)

  OdpowiedzUsuń