Książki, które sprawiają przyjemność, bawią i uczą jednocześnie

sobota, stycznia 13, 2018


Biblioteczka Amelki wciąż się rozrasta, szczerze mówiąc, nie mamy już miejsca na kolejne pozycje, a mimo tego wciąż poznajemy nowe tytuły. Co poradzić, kiedy córka uwielbia te pięknie ilustrowane strony, a mama z zafascynowaniem poznaje dziecięcy literacki świat.


WANDA CHOTOMSKA DZIECIOM

Zbiór najlepszych utworów poetki, które pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Dzięki twórczości autorki  możemy dostać skrzydeł i przenieść się do świata motyli i ptaków, poznać zabawne historie zwierząt, czy ukołysać się do snu. Utwory wywołują uśmiech na twarzy i pozwalają powrócić do czasów dzieciństwa każdemu dorosłemu. Autorka opisuje świat lekko, z humorem i niesamowitą fantazją, polecam ją więc każdemu, nie tylko dzieciom.
MAŁY ATLAS PTAKÓW EWY I PAWŁA PAWLAKÓW

Bez wahania mogę stwierdzić, że to najpiękniej przedstawiony atlas, jaki widziałam! Jest prosty i czytelny, stworzony z nietypowych rysunków, oraz zdjęć przedstawiających ptaki w formie wyciętych z różnokolorowych materiałów. Każda strona odkrywa przed nami nowy gatunek, dowiadujemy się, jak wyglądają oraz jakie miejsca zamieszkują. Dla Amelki na tę chwilę każdy ptak to "koko", lecz jestem przekonana, że w starszym wieku, mając u boku taki zbiór wiedzy na ich temat, z chęcią pozna je bliżej.ROK W KRAINIE CZARÓW 

Zaczarowany rok, w zaczarowanej krainie, to fascynująca książka pobudzająca wyobraźnię. Czy nie cudownie w gorszych chwilach wyruszać w całoroczną podróż do świata fantazji, gdzie spotkać możemy postacie, takie jak baba-jaga, krasnoludki, czarodziej czy smok? Poza świetną zabawą lektura ta ukazuje zachodzące w przyrodzie zmiany podczas poszczególnych miesięcy oraz ćwiczy spostrzegawczość. Za każdym razem dzięki własnej wyobraźni, możemy razem z dzieckiem stworzyć nowe historie i spotkać kolejne zaczarowane postacie, a co za tym idzie nigdy nie mieć dość tej książki.Każdą z wymienionych wyżej pozycji znajdziecie na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dla ułatwienia zostawiam poniżej linki.
Miłej lektury ;)

- Wanda Chotomska dzieciom (KLIK!)
- Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków (KLIK!)
- Rok w Krainie Czarów (KLIK!)
Zobacz też:

0 komentarze