PUCIO i ćwiczenia z mówienia

piątek, kwietnia 20, 2018


Jako fani (celowo użyłam liczby mnogiej, bo uwielbiamy serię całą rodziną) poprzednich części, nie mogliśmy przejść obojętnie obok kolejnej odsłony.

Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania, to tegoroczna premiera, której wyczekiwaliśmy już od jakiegoś czasu. Dwie poprzednie części Amelka ma już opanowane, z pamięci opowiada, co dzieje się na każdej kolejnej stronie, więc ucieszyliśmy się, że kolekcja się powiększyła. Teraz możemy ćwiczyć rozwój mowy poprzez układanie zdań.


Trzecia książka  Pucia jest stworzona na wzór swoich poprzedniczek, choć tutaj znaleźć możemy już więcej tekstu, tworzącego dłuższą fabułę. Na obrazkach można również zauważyć, że nasi bohaterowie trochę urośli, co daje dziecku poczucie, jakby rosły razem z nim. Dodatkowo poznajemy nowych bohaterów, ciocię z wujkiem i Mają.


Książka jest świetna, kolejna z tych "ulubionych". Cieszą mnie takie pozycje w biblioteczce, które zarówno potrafią zaciekawić, jak i czegoś nauczyć. Polecam wszystkim dzieciom, które są na etapie nauki mówienia.

wydawnictwo Nasza Księgarnia

Zobacz też:

0 komentarze