Stumilowy Lasek

niedziela, listopada 25, 2018


Za górami, za lasami... a dokładniej w małej wiosce Żyrowa, w województwie opolskim, mamy możliwość zabrania naszych pociech do krainy, gdzie zamieszkują znane z Kubusia Puchatka bajkowe zwierzątka.  
W Stumilowym Lasku dzieci kolejno odwiedzają domki Krzysia, Puchatka, Królika, Prosiaczka, Tygryska, czy Sowy. Pomiędzy domkami czekają różnego rodzaju pojazdy, wózki do ciągnięcia. Można zjeżdżać na zjeżdżalniach, okupować huśtawki, robić babki w piaskownicy, a nawet poczuć się jak kapitan statku i posterować nim ;) Dla miłośników zwierząt do obserwowania jest też kilka żywych kurek i gąsek.

W drugiej części tego terenu  stoi wioska indiańska, a w niej tarcze i łuki do strzelania, namiot i inne akcesoria należące do rdzennych Indian. Zajrzeć można także do domu Gandalfa, a starsze dzieci kusi stojąca przed wejściem trampolina eurobungee. Ostatnią atrakcję stanowi pociąg z wagonikami do zwiedzania okolicy. Kolejka robi "objazdówkę" w poszukiwaniu innych bajkowych postaci, których wypatrywanie i odgadywanie, jak zauważyłam, największą frajdę sprawiało dorosłym ;)


Myślę, że oczami dziecka, to miejsce nie ma minusów. Patrząc obiektywnie jako osoba dorosła, myślę, że przydałoby mu się troszkę renowacji i większego zadbania o otoczenie. Stumilowy Lasek nie jest wielką krainą, czego nie uważam jednak za minus. Mała przestrzeń otoczona bajkowymi postaciami i ich domkami ma swój urok. Kraina na pewno warta odwiedzenia przez maluchy, my sami przypominając sobie radość Amelki, jesteśmy pewni, że wiosną zawitamy tam ponownie :)


Zobacz też:

0 komentarze