Nowości w biblioteczce przedszkolaka #01

piątek, stycznia 31, 2020


Na regale z książkami córki zrobiłyśmy ostatnio mały remanent. Amelka odłożyła na bok kilka tytułów, które uznała za książeczki dla młodszych od siebie i tym sposobem zyskaliśmy kawałek miejsca, na zastąpienie ich nowymi tytułami.
Z racji tego, że Amelka ma już prawie cztery lata, jej biblioteczka również się zmienia. Prócz książeczek z twardymi stronami i małą ilością tekstu, pojawiają się również takie, nad którymi trzeba się skupić bardziej.

Sally Nicholls
oprawa: twarda
liczba stron: 28
przedział wiekowy: 0-6

Interaktywna, zabawna i kolorowa książeczka z kartonowymi stronami, którą swoją formą zainteresuje zarówno młodsze dzieci, jak i przedszkolaki. Każda strona to świetna zabawa, a to wszystko za sprawą kolorowych guzików, po których naciśnięciu dzieją się niesamowite rzeczy. Jakie? Przekonacie się sami, wyruszając z książką we wspólną podróż!

Ben Handicott
oprawa: twarda
liczba stron: 88
przedział wiekowy: 0-10

Pięknie wydana książka o dużym formacie, która na samym początku ukazuje nam mapę świata, a następnie z każdą kolejno obracaną stroną, ilustruje cudowne miejsca na Ziemi. Uważam, że to must have w każdym domu! Amelka sięga po nią często, pyta gdzie znajdują się dane miejsca i wspólnie wyobrażamy sobie podróże do nich. Uważam, że to wspaniała forma zapoznania dziecka z pięknem, jakie kryje świat, oraz pobudzenie zamiłowania do podróży.
Maya Hanisch
oprawa: twarda
liczba stron: 48
przedział wiekowy: 0-6

Ilustrowana dwujęzyczna polsko-angielska encyklopedia dla dzieci dająca możliwość poznania świata. Bawi, ciekawi i uczy za sprawą setek obrazków z życia codziennego. Ubrania, zwierzęta, owoce, narzędzia, kwiaty, to tylko część ilustracji w tej księdze. Dzięki połączeniu dwóch języków przy każdym obrazku, dzieci od najmłodszych lat mogą przyswajać wiedzę podczas zabawy. Dla mojej Amelki to dodatkowo doskonałe uzupełnienie zajęć z języka angielskiego więc jestem jak najbardziej na tak dla tej lektury!

Quino
oprawa: twarda
liczba stron: 344
przedział wiekowy: 0-100

Tworzone przez Quino przygody siedmioletniej dziewczynki zatroskanej światem ukazały się w zebranej w dwutomowej edycji w papierowej formie. Mała bohaterka traktuje problemy ziemskie o wiele poważniej niż dorośli. Błyskotliwe, czasami poważne, innym razem zabawne żarty zaciekawią czytelników różnym wieku. Moim zdaniem komiks swoimi realiami dotrze bardziej do starszych dzieci oraz dorosłych. Amelka nie za bardzo wykazała zainteresowanie, czarno białe strony nie zachęciły jej do długiego przeglądania, forma komiksu też nie jest dla niej zrozumiała, więc na razie książka ląduje na półkę, z której rodzice będą mogli po nią sięgać. Jakie książeczki pojawiły się w biblioteczce Waszych dzieci ostatnimi czasy?Zobacz też:

0 komentarze