Nowości w biblioteczce przedszkolaka #02

czwartek, kwietnia 30, 2020


Dziś przychodzę z kolejnymi tytułami z naszej biblioteczki, może ktoś z Was właśnie szuka kolejnych źródeł, by umilić dzieciom i sobie czas spędzany w domu. 

TA KSIĄŻKA JEST PSEM 
TA KSIĄŻKA JEST KOTEM
Dwóch różnych autorów, ta sama forma, wydana z myślą o najmłodszych. Wyobraźmy sobie, że lektura, którą trzymamy to psi lub koci przyjaciel. Dziecko może wczuć się w rolę jego właściciela i na każdej kolejnej stronie sprawdzać reakcje pupila na głaskanie, drapanie i inne czynności, które wykonuje. Sprawdźcie z dziećmi jak zwierzaki reagują, przy okazji doskonaląc z nimi umiejętność przewidywania zachowań zwierząt oraz empatię na ich potrzeby.ĆMONY I SMEŚKI
To opowieść znana i lubiana od dawien dawna. Dwójka młodych kosmitów, poznaje się, zakochuje w sobie i próbuje pokonać dzielące ich różnice. Historia niczym z Romea i Julii, gdzie różne środowiska i zwaśnione rody rozdzielają bliskich sobie. Czy uda im się jeszcze spotkać? Czy ta miłość przetrwa? To wszystko znajdziecie w tej książce. 

Amelia na jakiś czas postanowiła ''obrazić'' się na czytanie, ale nowe książeczki zawsze wzbudzają to zamiłowanie na nowo. Z racji tego półka z książeczkami pęka w szwach, a  my już czekamy na kolejne ;) A jak u Was wygląda sytuacja z literaturą dziecięcą?

Zobacz też:

0 komentarze